הל"ה
העמותה למען הקשיש, שדרות    

 
עברית  |  English  |  

חוגים ופעילויות:

 
חוגים:
 
מדיטציה: לימוד טכניקת המדיטציה, הרפיית הגוף והנפש להפגת מתחים, הפעלת הגוף על ידי תנועה, התעמלות ומתיחות.
 
התעמלות בונה עצם: מחזקת את השרירים ושומרת על גמישות הגוף. הפעילות נעשית בהתאמה מלאה לגיל השלישי על ידי מדריכה המתמחה בנושא.
 
סדנת אומנויות: המאפשרת לקשישים להמשיך ולעסוק בתחביביהם הקשורים באומנות, ומעניקה להם כלי ביטוי ועיסוק דרך יצירה. בסדנה עוסקים הקשישים בעבודות קרמיקה, סריגה, אריגה, עץ, פימו, מקרמה ועוד.
 
חוג ציור: המלמד ציור על בד ועל נייר, בפחם ובצבעים.
 
 
 
פעילויות העשרה:
 
אולפן עברית: מסייע לקשישים לרכוש את השפה עברית לצד מיומנויות תקשורת בה.
 
חוג מחשבים: מסייע לקרב את הקשישים למציאות בה הם חיים, ומאפשר להם לתקשר עם ילדיהם ונכדיהם. בנוסף לומדים הקשישים למצוא מידע מועיל וזמין באמצעות המחשב, המשמש להם גם ככלי כתיבה בעברית.
 
סדנת חי: הסדנה מפגישה את הקשישים עם בעלי חיים מגוונים. כל מפגש מלווה בהסברים ובליטוף החיות והאכלתן.
 
הרצאות וסדנאות: בנושאי בריאות, ביטחון וכיוצא בזה.
 
 
 
פעילות הפגתית:

מוזיקה: במרכז מתקיימת שעת מוזיקה שבועית, להאזנה ולריקודים כאחד.
 
ימי הולדת: אחת לחודש עורך המרכז מסיבת יום הולדת לילידי אותו חודש,  ובה פעילות ייחודית הכוללת הענקת מתנות וכיבוד קל.
 
מסיבות חג ומועד: בכל חגי ישראל מתקיימות מסיבות לרגל החג, תוך דגש על התכנים המיוחדים המאפיינים כל חג. האירוע מלווה בכיבוד או ארוחה מתאימה, ובפעילות מוזיקלית.
 
 
נופש:

פעם בשנה יוצאים הקשישים לנופש בן 3-4 ימים במיטב ערי הנופש של ישראל, בו הם נרגעים ומתרעננים. הנופש מאפשר לקשישים התנתקות מהאזור ומהבית, אשר כפרטים אין ביכולתם לממש בשל היעדר יכולת כלכלית.
 
 
פעילות קהילתית:
 
המרכז משתלב בפעילות קהילתית בשיתוף בתי-ספר יסודיים, המשטרה, הצבא, ילדים בעלי מוגבלויות וגורמים נוספים. מטרת פעילות זו היא לחבר בין הקשישים לקהילה המגוונת בה הם חיים ולהפוך אותה לגורם תומך נוסף עבורם.
 
 
חלוקת מזון:

הקשישים השוהים במרכז מתקיימים ברובם על קצבת ביטוח לאומי ומטבע הדברים אין ביכולתם להצטייד במצרכי מזון שאינם בסיסיים, במיוחד לקראת החגים. העמותה, בסיוע תרומות מגופים שונים, מעניקה לקשישים חבילות מזון, שיסייעו להם לעבור את החג בשמחה ובכבוד.                                
 


לייבסיטי - בניית אתרים