הל"ה
העמותה למען הקשיש, שדרות    

 
עברית  |  English  |  

מרכז היום:
 
מרכז היום שמפעילה העמותה מעניק לקשישים המבקרים בו מסגרת חברתית, תעסוקתית ורגשית, לצד השגחה רפואית רציפה. המרכז מסייע לקשישים לנהל, עתה כבעבר, חיים מלאי תוכן, ומעניק להם מקום של כבוד בחברה. המרכז פועל חמישה ימים בשבוע, ומדי יום מבקרים בו כ-70 קשישים תושבי שדרות. במרכז פסיפס אנושי מגוון: ניצולי שואה ועולים חדשים, יוצאי חבר העמים, לצד תושבי שדרות הותיקים. מרכז היום מקיים סדר יום מקיף ומגוון, הכולל חוגים ופעילויות העשרה, לימודים, נופש, ארוחות ועוד.
 
עובדי מרכז היום מהווים אוזן קשבת עבור הקשישים, ומוכנים לסייע בכל בעיה או מצוקה שמעלים הקשישים בפניהם, בין אם מדובר במצוקה רפואית, רגשית או כלכלית. הקשישים מוגדרים סיעודיים, ועובדי המרכז מסייעים להם בכל פעולה נדרשת.
 
בשנים האחרונות סבלה שדרות, לצד שאר יישובי הנגב המערבי, ממתקפה מתמשכת שלוותה בירי טילי קסאם. רובם המכריע של בתי הקשישים אינו ממוגן, ומרכז היום מהווה עבורם מרחב בטוח ומוגן. במהלך מבצע "עופרת יצוקה" לא הגיעו הקשישים למרכז היום עקב הוראות פיקוד העורף, אולם המרכז לא חדל מלפעול: עובדיו הכינו ארוחות עבור הקשישים, שנאלצו להסתגר בבתיהם, ועברו מבית לבית על מנת לחלק אותן. במהרה הפך מרכז היום למוקד חירום, ובו הוכנו וחולקו ארוחות לא רק עבור הקשישים, אלא עבור כל הנזקקים ובעלי המוגבלויות בשדרות, שלא יכלו לעזוב את בתיהם או את המקלטים על מנת להצטייד במזון. בשיאו של המבצע הוכנו וחולקו במרכז היום כ-650 ארוחות מדי יום.
 


  
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים